26 sierpnia 2016 Blog
Powody, dla których warto kupować meble drewniane

Branża meblarska od kilkudziesięciu już lat bardzo chętnie do produkcji mebli używa płyt MDF lub płyt wiórowych. Meble z nich wykonane są zdecydowanie tańsze od tych wykonanych z drewna. Kupujemy je więc o wiele chętniej, właśnie z uwagi na cenę. Niestety,płyty używane do ich produkcji nie są zbyt trwałe.

Na zakupie mebli oszczędzamy więc pozornie, bardzo szybko musimy wymieniać je na nowe. Wciąż jednak można kupić meble wykonane z drewna. Są co prawda o wiele droższe o tych z płyt pilśniowych, czy MDF, ale też bardziej trwałe i eleganckie, a przy tym naturalne.

Jakie zalety mają meble drewniane?

Meble drewaniane w ACTIVO tym, że meble z drewna mają wiele zalet doskonale wiedzą stolarze i osoby, które mają przynajmniej minimalną wiedzę na ten temat. Osoby, które są codziennymi użytkownikami mebli drewnianych z pewnością nie zechcą ich zamienić na meble będące ich tańszymi i gorszymi zamiennikami, czyli na meble z płyt wiórowych lub płyt MDF.

Meble drewniane mają atrakcyjną cenę. W parze z ceną idzie ich jakość nieporównywalna z jakością mebli z płyt. Osoby, które zastanawiają się, które meble wybrać powinny myśleć w dłużej perspektywie.

Meble drewniane są odporne na uszkodzenia mechaniczne, trwałe i wytrzymałe, dzięki temu za kilka lat nie trzeba będzie ich wymieniać na nowe – pod warunkiem, że będziemy je odpowiednio pielęgnować. Pielęgnacja mebli drewnianych nie jest jednak kłopotliwa, nie pociąga za sobą dużych kosztów, nie zajmuje wiele czasu.

Zakup mebli drewnianych jest inwestycją na długie lata. Nie da się zaprzeczyć, że kolejnym walorem drewnianych mebli jest ich naturalność. Dzięki temu nadają się one zarówno do pomieszczeń przeznaczonych dla osób dorosłych, jak i pokoi dziecięcych. Kolejna zaleta to anty statyczność. Naturalny materiał, jaki jest drewno nie przyciąga drobin kurzu, drewniane meble warto polecić osobom z alergią.

meble z drewna​Walory mebli drewnianych docenią osoby, które cenią elegancję i luksus. Prezentują się jednakowo dobrze w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak również w tych urządzonych w stylu tradycyjnym. Są atrakcyjne pod względem wyglądu. Nawet najbardziej wybredni klienci mogą znaleźć meble w najbardziej im odpowiadającym kolorze i gatunku.

Wybór mebli drewnianych jest bardzo duży, bo i lista gatunków drewna, z których są produkowane jest bardzo długa. Wykonuje się je zarówno z drewna drzew liściastych, jak i iglastych, z drewna krajowego lub egzotycznego. Chętnie używanym materiałem jest sosna.

Drewno sosnowe jest bardzo plastyczne w obróbce, meblom z tego surowca można nadać najbardziej wyszukane kształty. Jeśli zdecydujemy się kupić meble drewniane możemy być pewni, że ze swojego zakupu będziemy bardzo dumni, że będą nam one służyć wiele lat. Aż trudno uwierzyć, że meble drewniane mają tak wiele zalet. To niewiarygodne, że ten prosty surowiec, który dała nam natura idealnie dopasowuje się do gustów ludzi niezależnie od tego pod jaką szerokością geograficzną mieszkają.

Czy warto kupić meble drewniane?

Na to pytanie nie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czy chcemy mieć meble komfortowe, trwałe, meble, które będą pasować do każdego wnętrza niezależnie od stylu, w jakim je urządzimy. Jeśli to jest naszym nadrzędnym celem, jeżeli zależy nam na komforcie i elegancji nie wahajmy się: meble drewniane zasługują na to, aby je kupić.

 

Zobacz również
Blog

Coraz częściej podczas projektowania wnętrz mieszkań stawiamy na naturalne materiały przyjazne dla nas i dla środowiska. Żaluzje drewniane lub bambusowe stanowią jedną z najbardziej...

Jeśli rolety i żaluzje mają nam bardzo dobrze pracować i wyglądać jak nowe przez wiele lat to należy o nie odpowiednio dbać. Pielęgnacja, która będzie dotyczyła rolet oraz żaluzji musi...

Posiadając okna o standardowym rozmiarze oczekiwać można, że znajdą się takie żaluzje, które będą pasować wręcz idealnie. Czasami można także zapytać czy sprzedawca lub producent okien...