8 lutego 2016 Montaż rolet zewnętrznych i wewnętrznych
Montaż rolet wewnętrznych w kasecie

Rolety to zawsze wygodne i praktyczne rozwiązanie, które sprawi, że będzie można regulować ilość światła docierającego do wnętrza. Jednocześnie obecnie większość rolet charakteryzuje się dość łatwym montażem i dlatego każdy może to sam zrobić. Duże zróżnicowane jeśli chodzi o montaż może niekiedy sprawiać problemy, by wybrać najlepsze rozwiązanie. Odwiedzając sklep można zauważyć, że wiele rolet instaluje się w różny sposób.

Jaki rodzaj rolet? Rolety w kasecie to jeden z tych systemów, który montuje się bezpośrednio na oknie. Warto pamiętać, że mamy różne systemy i takie produkty, które instaluje się w nieco inny sposób. Przed zakupem rolet warto sprawdzić z jakim rozwiązaniem mamy do czynienia i czy będzie nam taka opcja rzeczywiście dobrze odpowiadać. Rolety montować można do ramy okiennej albo też do listew przy szybach. W takim przypadku musimy pamiętać, że to zmniejszyć może ilość światła we wnętrzach.

Rolety przyklejane - Mamy na rynku dostępne także rolety, które montuje się na klej. Tutaj najważniejsze będzie dobrze przygotowanie powierzchni pod rolety. Chodzi o to, by klej mógł się jej dobrze trzymać. Dlatego kluczową sprawą będzie jej należyte odtłuszczenie oraz mycie. Wszystkie zanieczyszczenia mają zły wpływ na przyczepność. To ważny proces, ponieważ pył i tłusty osad mogą sprawić, że wiązanie kleju będzie słabe.

Kasety przykręcane - Można także zdecydować się na kasety przykręcane. W takim przypadku nie ma już kwestii dokładnego czyszczenia i przyczepności kleju. Przykręcimy kasetę i mamy wszystko załatwione. Trzeba jednak uważać, by nie wybrać zbyt długich wkrętów, ponieważ mogą nawet uszkodzić szybę. Już te krótkie powinny sobie dobrze poradzić i nie powinno być z nimi większego problemu.

Cały czas w sprzedaży mamy różnorakie przesłony okienne również takie propozycje, które przygotowywane są na wymiar. Większość produktów można samodzielnie montować w domu, co na pewno jest znaczącym ułatwieniem ze strony producentów. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie sobie poradzić to powinniśmy znaleźć stosowne porady, które montaż nam ułatwią. Jednak zawsze warto pamiętać, że jeśli nie będziemy w ogóle w stanie sobie z tym poradzić to zawsze istnieje możliwość zlecenia takiej pracy fachowcom. Wiele sklepów oferuje obecnie zarówno rolety jak i usługę ich montażu i niekiedy z takich propozycji rzeczywiście warto będzie skorzystać.

Zobacz również
Montaż rolet zewnętrznych i wewnętrznych

Gdy mówimy o tych ozdobach okiennych, które cieszą się obecnie największą popularnością, nie możemy zaprzeczyć temu, że rolety rzymskie zajmują jedno z pierwszych miejsc. Dzieje się tak...

Klasyczny sposób montażu rolet jest inwazyjny. Wymaga on wywiercenia dziur w ścianie lub suficie i zamocowania tam kołków, na których trzymają się potem rolety. Można też naruszyć...

Klasyczny dodatek do okna to firany i zasłony. Istnieje on od wielu lat i wydaje się być niezastąpiony. Stanowią one dekorację, zapewniają trochę prywatności i i chronią przed nadmiernym...